صنعتی

گلخانه صنعتی چیست

گلخانه صنعتی به فضایی از اسکلت و چارچوب که به وسیله پوشش شفاف پوشیده شده است گفته می‌شود، که قابلیت کنترل شرایط محیطی مناسب را برای رشد گیاهان مختلف اعم از گیاهان زینتی، صیفی‌جات، سبزیجات و … را در اقصی نقاط کره خاکی با شرایط جوی مختلف فراهم می‌کند، طوری که شما می‌توانید در تمام سال از آنها استفاده کنید و محدودیت زمانی و مکانی ندارد. در تعریف دیگری از گلخانه می‌توان گفت گلخانه عبارت است از فراهم کردم محیط برای رشد محصولات کشاورزی می‌باشد.پوشش شفاف گلخانه باعث ایجاد اثر گلخانه در محیط می‌شود.  توجه داشته باشید که گلخانه‌های صنعتی دارای اندازه‌ های متغیری می‌باشد که شما بسته به نوع کشت محصولات می‌توانید از آنها استفاده کنید.

چرایی استفاده از گلخانه صنعتی

پیشرفت تکنولوژی و فناوری طی سده‌های اخیر سبب شده تا انقلابی در حوزه فناوری و تکنولوژی به وجود بیاید.  انقلاب تکنولوژی بسیار فراگیر بوده طوری که به صنعت کشاورزی نیز راه پیدا کرده است. دانشمندان کشاورزی با تلفیق علم و تکنولوژی درصدد استفاده حداکثری از منابع برای تولید محصولات کشاورزی بهتر و بیشتر هستند. یکی از این فناوری‌ها طراحی و ساخت گلخانه‌ های صنعتی است.     گلخانه یک راه حل ساده و درعین‌حال مدرن برای مبارزه با سرما و گرما برای تولید محصولات کشاورزی باکیفیت در تمام طول سال می‌باشد. امروز به دلیل شرایط جوی حاکم و همچنین تراز تجاری بالای محصولات گلخانه‌ای اغلب سرمایه‌ گذاران با ساخت گلخانه صنعتی درصدد کسب حداکثر سود از سرمایه خود در این بخش هستند سودی که در تمام فصول سال عاید آنها می‌شود. با توجه به نیاز روزافزون بازار به تولید انواع مختلف گیاهان زینتی، سبزیجات و صیفی‌جات تازه استفاده از گلخانه صنعتی به یکی از سودآورترین بخش کشاورزی تبدیل شده است. توجه داشته باشید که کشت گلخانه نسبت به کشت در فضای آزاد مشکلات کمتری دارد ولی در عوض سودآوری بیشتری دارد.

مزایای استفاده از گلخانه صنعتی

  • از این نوع گلخانه می‌توان برای تولید و تکثیر انواع گیاهان، سبزیجات، صیفی‌جات، کاشت نهال و … استفاده نمود. با استفاده از گلخانه صنعتی می‌توان در تمام طول سال از صیفی‌جات و سبزیجات تر و تازه استفاده کرد.
  • استفاده از گلخانه صنعتی سبب می‌شود تا آب کمتری مصرف شود. در جهانی که کمبود آب به یک معضل بزرگ تبدیل شده است با استفاده از گلخانه استفاده  مصرف آب را مدیریت کرد.
  • در کشت گلخانه‌ای محصولات کشاورزی زودتر به ثمر می‌رسند به همین دلیل شما زودتر می‌توانید از بهره اقتصادی و برگشت سرمایه خود استفاده کنید.
  • استفاده از گلخانه می‌تواند بهترین گزینه برای تولید میوه و سبزیجات تازه باشد.
  • در برابر سرما و گرما مقاوم است و از گیاهان شما در برابر سرما و گرما محافظت و نگهداری می‌کند. در برابر رطوبت و نور مستقیم خورشید مقاوم است.
  • برای کلیه فصول سال مناسب می‌باشد طوری که در تمام طول سال می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • به راحتی نصب و اجرا می‌شود.

متخصصان مجموعه صدراپلنت پس از ثبت سفارش و بازدید از محل، ضمن کارشناسی نیــاز مشـتریان، سفارشات آنها را بدوا طراحی نموده و با بکارگیری الگوریتمهای محاسباتی و دقیق خود، بهترین و مناسب ترین نوع گلخانه را به مشتریان ارائه میدهند. ما حتی درصورت تمایل مشتریان به تامین منابع مالی از طریق اخذ وام واحدهای صنعتی،  خدمات مشاوره ای و حمایتی جهت تدوین طرحهای توجیهی، تصویب آن طرحها و کسب مجوز از وزارت جهاد کشاورزی ارائه مینماییم. همچنین متخصصان ما در بخش تامین تجهیزات و ادوات و یراق آلات گلخانه ای اقدام به تهیه بهترین و سازگار ترین اقلام فنی جهت احداث گلخانه  با توجه به  اقلیم جغرافیایی مکان ساخت گلخانه می نمایند. سپس تیم اجرایی و عملیاتی صدراپلنت ضمن اعزام به محل، با جدیدترین ابزارها اقدام به اجرای طرحهای محاسباتی مصوب نموده و تا یک سال پس از نصب هم خدمات رایگان در خصوص نگهداری پروژه و آموزش مشتریان برای استفاده از گلخانه احداثــی، ارائه می نمایند.

[contact-form-7 404 "Not Found"]