تراریوم ها

تراریومـــها،آکواریومها، پلنتاریومـــها، ویواریومـــها  ( در فارسی به نامهایه : آبزی دان، خاکزی دان، باغ شیشه ای، زیست دان یا باغ مینیاتوری شناخته میشوند.)  همگی انواع مینیاتوری از اکوسیستمهای مصنوعی هستندکه در آنها گروهی از جانوران و گیاهان در ارتباط با یکدیگر و تحت یک ریز اقلیم ساخت دست بشر یا در یک محفظه شیشه ای زندگی، رشد، نمو و حتی تولید مثل میکنند. به علت کوچکی محیط، تنوع جاندارن در آنها بسیار کمتر از بیوسفرهاست و غالبا هدف از ساخت آنها تزئینات داخلی است و کمتر دیده شده که مصارف تحقیقاتی داشته باشند.      به جهت اندازه کوچکشان کنترل شرایط ریزاقلیمی در آنها به مراتب ساده تر از بیوسفرهاست و طبعا انرژی مصرفی کمتری را نیز مصرف میکنند. اما عمده ترین مشکل آنها شیوع بسیار سریع بیماریهاست. به عنوان مثال درصورت آلودگی ریشه گیاهان به قارچ فیتوفترا (Phytophthora fragariae) به علت کوچکی محفظه و نزدیکی گیاهان به هم سایر ریشه ها نیز به این پاتوژن خطرناک آلوده شده و خواهند مرد. این مسئله اپیدمی در مورد جاندارن این اکوسیستمها نیز صدق میکند. همچنین کنترل جمعیت جانداران این اکوسیستمهای مصنوعی نیز از دیگر چالشهای سازندگان آنهاست.

تراریـــوم یکی از زیباترین روش ها برای نگهداری گل و گیاه در داخل آپارتمان است. اگر خیلی حوصله نگهداری از گلدان ندارید، می توانید تراریوم بخرید و در هر بخشی از خانه از آن استفاده کنید. تراریوم یا باغ شیشه ای محفظه های شیشه ای یا شفاف هستند که در آن گیاهی زنده و با طراوت می کارند. تراریوم که یک باکس شیشه ای زیبا و گیاهان داخل آن است گزینه مناسبی برای هدیه به عزیزان است و موجب خوشحالی آنها می شوید.

مجموعه صدراپلنت با دانش و تجربه خود در زمینه های مختلفی از جمله: علوم گیاهی، علوم جانوری، آبزیان، اقلیم شناسی ، فیزیک مکانیک، الکترونیک و تاسیسات، بهترین طرحها و ایده ها را در خصوص ساخت انواع تراریوم به مشتریان خود ارائه میدهد. تیم تخصصی صدراپلنت پس از بازدید محل مورد نظر متقاضیان جهت احداث باغ شیشه ای، اقدام به بررسی و ارائه بهترین و مناسب ترین دیزاین نموده و پس از عقد قرارداد در اسرع وقت سفارشات را تحویل و نصب مینماید. شما میتوانید جهت سفارش و دریافت مشاوره از لینک زیر استفاده نمایید.

همچنین مشتریان و علاقه مندان عزیزی که تمایل به خرید و سفارش تراریومهای آماده دارند میتوانند از کاتالوگ زیر نمونه دلخواه خود را انتخاب نموده و طی تماس با  مشاورین و کارشناسان،   ما  راهنمایی لازم را در اختیارتان قرارمی دهیم.

محصول دلخواهتان را انتخاب کنید

the-exo-terra-turtle-terrarium-setup-kit_1th_4370_large (Copy)

Amphibian

در اندازه ها و طرحهای سفارشی

Main_Collection.0

Live Cubic

در اندازه ها و طرحهای سفارشی

home-botanicals-succulents-cactus-plants-1-geo-tr-ap-orb-64_1000

Polygonal

در اندازه ها و طرحهای سفارشی

1129325-right-1 (Copy)

Amazon box

در اندازه های سفارشی

[contact-form-7 404 "Not Found"]