تحقیقاتی

گلخانه های تحقیقاتی

گلخانه های تحقیقاتی درواقع رابط بین صنعت کشاورزی و علوم گیاهی هستند. این واحدها با ماهیت تحقیق و توسعه فعالیت میکنند و هدف اصلی آنها به روز رسانی تواناییهای صنعت کشاورزی با نیازهای روزافزون جامعه میباشد.

این گلخانه ها مجهز به سیستم هواشناسی هوشمند بوده و هریک از واحدهای گلخانه ای از لحاظ درجه حرارت، رطوبت نسبی، دی‌اکسیدکربن، نور و آبیاری بطور مستقل و خودکار قابل کنترل و برنامه‌ریزی هستند.

همچنین  دارای واحد پشتیبانی و کنترل (Head House) بوده که مجهز به سیستمهای مانیتورینگ و آزمایشگاههای فیزیولوژی گیاهی، اکولوژی حشرات، کشت بافت گیاهی و دستگاه‌های مختلف از جمله اتاقهای رشد، فریز، اتوکلاو، ژرمیناتور، سانتریفیوژ، آون و حتی در برخی موارد ترموسایکلرهای نوین جهت تکثیر محتوای ژنتیکی می‌باشند.

امکانات و تجهیزات گلخانه های تحقیقاتی بسته به تمرکز و جهت اهداف بسیار متنوع و منحصر به فرد میباشند. به عنوان مثال در گلخانه هایی که اثر  انواع طیفهای نوری بر رشد گیاهان مورد بررسی است، از اقلام متغییری از لامپهای LED به عنوان منبع نوری  استفاده میشود. در این مدلها زمان تابش نیز کاملا در واحد پشتیبانی و کنترل زیر نظر محققان قراردارد و تمامی متغییرها با کوچکترین جزئیات مانیتور می شوند.

مجموعه صدراپلنت متشکل از به روزترین و موفقترین متخصصان و محققان جوان کشور در عرصه علوم گیاهی و مهندسی است. ما با تواناییها، دانش و تجربه خود آماده ارائه بهترین خدمات به محققان با تمرکز بر تحقیق و توسعه میباشیم و طراحی، ساخت و نصب گلخانه های تحقیقاتی و تجهیزات و امکانات وابسته به آنها بخشی از خدمات ما در این زمینه میباشد.

متخصصان مجموعه صدراپلنت پس از ثبت سفارش و بازدید از محل، ضمن کارشناسی نیــاز مشـتریان، سفارشات آنها را بدوا طراحی نموده و با بکارگیری الگوریتمهای محاسباتی و دقیق خود، بهترین و مناسب ترین نوع گلخانه را به مشتریان ارائه میدهند. همچنین متخصصان ما در بخش تامین تجهیزات و ادوات و یراق آلات گلخانه ای اقدام به تهیه بهترین و سازگار ترین اقلام فنی جهت احداث گلخانه  با توجه به اهداف محققان، نیازسنجی جهت تامین امکانات و تجهیزات و اقلیم جغرافیایی مکان ساخت گلخانه می نمایند. سپس تیم اجرایی و عملیاتی صدراپلنت ضمن اعزام به محل، با جدیدترین ابزارها اقدام به اجرای طرحهای محاسباتی مصوب نموده و تا یک سال پس از نصب هم خدمات رایگان در خصوص نگهداری پروژه و آموزش مشتریان برای استفاده از گلخانه احداثــی، ارائه می نمایند.

[contact-form-7 404 "Not Found"]