آکواریوم ها

آکواریومــها، تراریومـــها، پلنتاریومـــها، ویواریومـــها  ( در فارسی به نامهایه : آبزی دان، خاکزی دان، باغ شیشه ای، زیست دان یا باغ مینیاتوری شناخته میشوند.)  همگی انواع مینیاتوری از اکوسیستمهای مصنوعی هستندکه در آنها گروهی از جانوران و گیاهان در ارتباط با یکدیگر و تحت یک ریز اقلیم ساخت دست بشر یا در یک محفظه شیشه ای زندگی، رشد، نمو و حتی تولید مثل میکنند. به علت کوچکی محیط، تنوع جاندارن در آنها بسیار کمتر از بیوسفرهاست و غالبا هدف از ساخت آنها تزئینات داخلی است و کمتر دیده شده که مصارف تحقیقاتی داشته باشند.    به جهت اندازه کوچکشان کنترل شرایط ریزاقلیمی در آنها به مراتب ساده تر از بیوسفرهاست و طبعا انرژی مصرفی کمتری را نیز مصرف میکنند. اما عمده ترین مشکل آنها شیوع بسیار سریع بیماریهاست. به عنوان مثال درصورت آلودگی ریشه گیاهان به قارچ فیتوفترا (Phytophthora fragariae) به علت کوچکی محفظه و نزدیکی گیاهان به هم سایر ریشه ها نیز به این پاتوژن خطرناک آلوده شده و خواهند مرد. این مسئله اپیدمی در مورد جاندارن این اکوسیستمها نیز صدق میکند. همچنین کنترل جمعیت جانداران این اکوسیستمهای مصنوعی نیز از دیگر چالشهای سازندگان آنهاست.

آکواریوم یا آبزی‌دان محیطی مصنوعی برای نگهداری آبزیان است. آکواریوم ظرفی است شیشه‌ای که در آن گیاهان و جانوران آبزی (معمولاً ماهی‌ها) نگه داشته می‌شوند. همان‌طور که واژهٔ باغ وحش برای اشاره به محلی که در آن جانوران روی خشکی زندگی می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد، واژهٔ آکواریوم (aquarium) هم به یک بنای عمومی که در آن گروه زیادی از گونه‌های آبزی نگهداری می‌شوند، اشاره می‌کند. آکواریوم‌ها معمولاً برای ایجاد فضایی زیبا در خانه یا محل کار خریداری یا ساخته می‌شوند

مجموعه صدراپلنت با دانش و تجربه خود در زمینه های مختلفی از جمله: علوم گیاهی، علوم جانوری، آبزیان، اقلیم شناسی ، فیزیک مکانیک، الکترونیک و تاسیسات، بهترین طرحها و ایده ها را در خصوص ساخت انواع آکواریوم به مشتریان خود ارائه میدهد. تیم تخصصی صدراپلنت پس از بازدید محل مورد نظر متقاضیان جهت احداث آکواریوم، اقدام به بررسی و ارائه بهترین و مناسب ترین دیزاین نموده و پس از عقد قرارداد در اسرع وقت سفارشات را تحویل و نصب مینماید. شما میتوانید جهت سفارش و دریافت مشاوره از لینک زیر استفاده نمایید.

همچنین مشتریان و علاقه مندان عزیزی که تمایل به خرید و سفارش آکواریومهای آماده دارند میتوانند از کاتالوگ زیر نمونه دلخواه خود را انتخاب نموده و با لینک سفارش اقدام به ارسال فرم تماس نمایند تا مشاورین و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم را در اختیارتان قراردهند.

محصول دلخواهتان را انتخاب کنید

Ma-25-54 li.

MA-25

درحجم 54 لیتر

MA-26-19Li

MA-26

در حجم 19 لیتر

آکواریوم Camry Q-320 حجم 25 لیتر

Camry Q-320

در حجم 25 لیتر

MA-29 - 25 Li

MA – 29

در حجم 25 لیتر

[contact-form-7 404 "Not Found"]